Galvenie » 2010 » Septembris » 29 » Atskats uz Sociālo pedagogu reģionālajiem semināriem Latvijā
23:29
Atskats uz Sociālo pedagogu reģionālajiem semināriem Latvijā
     Sociālā pedagoga profesija LR Profesiju klasifikatorā tika iekļauta ar Labklājības ministrijas 1998. gada 9.oktobra rīkojumu. Ir pagājuši nepilni 12 gadi kopš pastāv jaunizveidotā profesija sociālais pedagogs Latvijā. Pa šiem gadiem ir izdarīts daudz, ir rezultāti to cilvēku darbos, kuri ir cīnījušies par šīs profesijas ieviešanu Latvijā – katru dienu sociālie pedagogi veic nozīmīgus darbus sociālo problēmu risināšanā, palīdz bērniem un jauniešiem, viņu ģimenēm pārvarēt nopietnas dzīves grūtības...
     Taču joprojām ir vairāki būtiski neatrisināti problēmjautājumi, kas saistīti tieši ar profesijas dzīvotspēju un sociālā pedagoga profesionālo darbību ... Sociālais pedagogs ir darbīgs un sociāli atbildīgs profesionālis, kura darba lauks ir klientu socializēšanās grūtības un to pārvarēšana ... tāpēc ir likumsakarīgi, ka tagad, kad sociālā pedagoga profesijai ir īpaši grūts laiks, sociālie pedagogi apvienojas, lai kopīgi risinātu esošās problēmas.
     2010.g. no 23. līdz 26. augustam 52 sociālie pedagogi pulcējās Latvijas sociālo pedagogu federācijas dibināšanas reģionālos semināros. Semināros SP diskutēja par aktuāliem ar sociālā pedagoga profesiju saistītiem problēmjautājumiem un aktuālām problēmām SP profesionālajā darbībā un noteica šobrīd aktuālākos un prioritāri risināmos jautājumus.
     Katrā reģionā kā viens no šobrīd sāpīgākajiem problēmjautājumiem tika minēts – sociālā pedagoga finansēšana (nav noteikta SP amata vienību skaita novadā; nav adekvāta noteiktā SP darba slodze attiecībā pret skolēnu skaitu u.tml.) un atalgojums, kas savukārt saistīts ar to, ka daudziem vadošo amatu pārstāvjiem trūkst izpratnes par SP profesionālo darbību un tās nozīmi sociālo problēmu risināšanā. Iespējams šāda rakstura problēma pastāv tāpēc, ka pa šiem 8 profesionālās darbības gadiem sociālais pedagogs vēl nav paguvis sevi apliecināt un pierādīt tik lielā mērā, lai visa Latvijas sabiedrība izjustu un saprastu nepieciešamību pēc šī speciālista, izjustu tā devumu un ieraudzītu tā ieguldījumu sabiedrības labklājības attīstībā, jo citādi taču nevar apgalvot, ka Latvijā nav nopietnu sociālpedagoģisku problēmu, tāpēc šis speciālists nav būtiski nepieciešams. 

Cienījamie sociālie pedagogi, vislielākajā mērā no mums pašiem būs atkarīgs tas, kā turpmāk veiksies vai neveiksies mūsu profesijai – mums ir jāapvienojas un jāapliecina sevi! 

Sagatavoja Ligita Kūle
Kategorija: Reģionālās pārstāvniecības | Skatījumu skaits: 1979 | Pievienoja: SOCIAL | Reitings: 5.0/3
Komentāru kopskaits: 0
avatar