Galvenie » 2014 » Novembris » 14 » Diskutē par pilsoniskā dialoga nozīmi Latvijas prezidentūras laikā
10:00
Diskutē par pilsoniskā dialoga nozīmi Latvijas prezidentūras laikā

     Valdības un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji piektdien, 14.novembrī, tikās ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) priekšsēdētāju Anrī Malosu (Henri Malosse), lai pārrunātu NVO izaicinājumus un iespējas Latvijas prezidentūras laikā.

     Latvijas Sociālo pedagogu federāciju pārstāvēja tās padomes priekšsēdētājs Kristaps Keišs, viņa padomniece sociālās politikas jautājumos un Sociālās integrācijas valsts aģentūras Profesionālās piemērotības un atbalsta nodaļas vadītāja Iveta Purne kopā ar padomes priekšsēdētāja administratīvo asistentu Pēteri Pūni. 

     NVO un Ministru kabineta (MK) sadarbības memoranda īstenošanas padomes ārkārtas sēdes ietvaros A.Maloss klātesošos uzrunāja, aicinot Latvijas NVO, EESK un citiem strādāt pie tā, lai pilsoniskās sabiedrības līdzdalība būtu reāla un rezultatīva. Latvijai uz sešiem mēnešiem kļūstot par prezidējošo valsti var būt izšķiroša nozīme, cita starpā daloties savā pieredzē. A.Maloss informēja par to, kā pilsoniskā dialoga uzturēšana notiek citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, kā arī uzteica Latvijas EESK locekļu aktīvo iesaisti un būtisko ieguldījumu pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā gan Latvijas, gan ES līmenī. EESK priekšsēdētājs norādīja, ka strādājot pie pilsoniskā dialoga uzturēšanas un attīstības, nav jābaidās norādīt uz novērotajām nepilnībām, tā vietā piedāvājot attīstībai nepieciešamos uzlabojumus. Kā akcentē A.Maloss: „Nepieciešami dokumenti, kas ne tikai tiek pievienoti pie jau esošās papīru kaudzītes, bet reāli ir noderīgi sabiedrībai.”

     Latvijas Lauku foruma izpilddirektora p.i. Valdis Kudiņš klātesošos informēja par to, kā NVO pārstāvji raugās uz prezidentūras sniegtajām iespējām un iespējamajiem izaicinājumiem. Latvijai esot prezidējošajai valstij ES padomē, būtu jāizvirza trīs svarīgākie vadmotīvi- izaugsme, iesaistīšanās, ilgtspēja, turklāt šie vadmotīvi būtu jāņem vērā un jāizmanto gan pilsoniskās sabiedrības un dialoga jomā, gan publiskās pārvaldes un partnerības attīstībai.

     Valsts kancelejas direktores vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska pilsoniskā dialoga attīstību nacionālajā līmenī vērtē, kā ļoti dinamisku un inovatīvu. Par sabiedrības līdzdalības iesaistes nozīmību valdības lēmumu pieņemšanā liecina arī līdzdalības procesu analīze, kas norāda, ka vidēji gadā tiek sniegti aptuveni 700 NVO atzinumi, kā arī tiek organizētas vairāk nekā 400 sabiedriskās apspriešanas.

     Rezumējot NVO un MK sadarbības memoranda īstenošanas padomes ārkārtas sēdi, pasākuma moderators, „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un EESK loceklis Andris Gobiņš secina, ka būtu jānosaka kopējā NVO apņemšanās lepoties ar to, kas jau šobrīd tiek darīts gan nacionālajā, gan ES līmenī pilsoniskā dialoga attīstībā un vienam no otra mācīties. A.Gobiņš uzskata: „Latvijas prezidentūra ir izcila iespēja kopējiem spēkiem panākt būtiskus uzlabojumus, lai labāk un vairāk sabiedrību iesaistītu lēmumu pieņemšanā”. A.Gobiņš pauda pārliecību, ka šīs sanāksmes laikā paustās idejas un gūtās atziņas noderēs, piedaloties 2015.gada martā, notiekošajā Nevalstisko organizāciju forumā.

     Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja ir Eiropas Savienības konsultatīva iestāde. Komiteja konsultē ES nozīmīgākās iestādes (Eiropas Komisiju, Padomi, Eiropas Parlamentu). Viens no EESK galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt “tiltu”, kas vieno ES iestādes un “organizētu pilsonisko sabiedrību”. Sīkāka informācija pieejama EESK mājas lapā http://ejuz.lv/kc.

Informāciju sagatvoja Valsts kanceleja, papildināts ar LSPF ierakstu.

 

Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1388 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 0
avatar