Galvenie » 2012 » Janvāris » 21 » Divi Ētikas kodeksi! Tiekas LSPF un LSPA
17:26
Divi Ētikas kodeksi! Tiekas LSPF un LSPA
     Veidojot sadarbības platformu sociālo pedagogu profesijas attīstībai, 2012. gada 20. janvārī, Rīgā notika divpusējā tikšanās starp abām Latvijas sociālo pedagogu profesionālajām organizācijām – Latvijas sociālo pedagogu asociāciju (LSPA) un Latvijas Sociālo pedagogu federāciju (LSPF), lai pārrunātu ar sociālo pedagogu Ētikas kodeksa saistītos jautājumus.
     Pēc LSPA prezidentes Ineses Štekeles iniciatīvas notikušajā tikšanās reizē, tika pārrunātas sociālā pedagoga profesijas attīstības iespējas, profesijas konkurentspēja citu profesiju vidū, sadarbības iespējas ar valsts un pašvaldību pārvaldes iestādēm, sociālā pedagoga profesijas statuss nacionālajā līmenī.
     LSPA prezidente informēja, ka organizācijai ir izstrādāts savs Ētikas kodekss, kurš pieņemts 2008. gada 20. oktobrī. Pašlaik sociālajiem pedagogiem ir iespēja darboties saskaņā ar LSPA apstiprināto Ētikas kodeksu.
     LSPF ir izstrādājusi savu Ētikas kodeksu, kurš apspriests un rediģēts jau divos posmos (padomē un biedru vidū). LSPF izstrādātais Ētikas kodekss nodots apspriešanai LSPF Reģionālajām Pārstāvniecībām, Latvijas augstskolām un Latvijas sociālo pedagogu asociācijai ar mērķi – izstrādes procesā iesaistīt pēc iespējas lielāku ar sociālās pedagoģijas jomu saistītu speciālistu, kā rezultātā izveidotu kvalitatīvu un praktiski pielietojamu Ētikas kodeksu.
     Saskaņā ar pašreizējo spēkā esošo likumdošanu Ētikas kodekss ir saistošs tikai organizācijas biedriem. Līdz ar LSPF izstrādātā Ētikas kodeksa apspriešanu Latvijas sociālajiem pedagogiem būs iespēja darboties saskaņā ar diviem Ētikas kodeksiem.
     Tikšanās reizē LSPF pārstāvji izteica priekšlikumu veidot vienotu Latvijas sociālo pedagogu Ētikas kodeksu. LSPA pārstāvji par priekšlikumu sniegs atbildi pēc apspriešanās ar kolēģiem valdē. Ja priekšlikumu apstiprinās, tad tiks veidota darba grupa, kur izstrādās vienotu sociālo pedagogu Ētikas kodeksu.

     Divpusējā tikšanās piedalījās Latvijas Sociālo pedagogu Federācijas (LSPF) padomes priekšsēdētājs Kristaps Keišs, padomes priekšsēdētāja 2. vietniece Iveta Vāvere un padomes locekle Aija Adamoviča, Latvijas sociālo pedagogu asociācijas (LSPA) prezidente Inese Štekele, viceprezidente Rita Kalniškāne, valdes locekle Daiga Vaitniece.

Iveta Vāvere
LSPF padomes priekšsēdētāja 2.vietniece
Kategorija: Padome | Skatījumu skaits: 2187 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 2
avatar
1 iva2010 • 20:52, 15.02.2012
jā, būtu loģiski, un cerēsim , ka viss izdosies un būs viens kodekss.
Iveta
avatar
2 lygita • 21:19, 21.02.2012
lugums, lai etikas kodeks butu reali izpildams pec cilveciska faktora. Nevajag idealizet.
avatar