Galvenie » 2012 » Janvāris » 12 » Ētikas kodekss nodots apspriešanai augstskolās
11:36
Ētikas kodekss nodots apspriešanai augstskolās
      Lai sabiedrība no formālā un neformālā viedokļa atzītu sociālā pedagoga profesiju, tai ir nepieciešami trīs nodrošinājuma elementi. Viens no tiem ir skaidri noteikts un formulēts ētikas kodekss, kam pakļauta profesija, un, kas nosaka atbildības robežas. Kopš 1998.gada 9.oktobra, kad ar Labklājības ministrijas rīkojumu Nr.246 tika apstiprināts profesijas „Sociālais pedagogs” apraksts un iekļauts Latvijas Republikas Profesiju klasifikatorā, sociālā pedagoga profesijai nav izstrādāts ētikas kodekss. Līdz ar to nav noteiktas ētiskās darbības robežas un atbildība sabiedrības, sadarbības partneru, kolēģu un bērnu (klientu) attiecībās.
     Latvijas Sociālo pedagogu federācija pamatojoties uz Darbības stratēģiskā plāna 2011.-2015.gadam virziena Nr.3 „Normatīvās bāzes sakārtošana” mērķim 3.1. izstrādājusi Sociālo pedagogu Ētikas kodeksu, kas nosaka sociālā pedagoga profesionālās ētikas un uzvedības pamatprincipus.
     Lai nodrošinātu kvalitatīvu un praktiski pielietojamu Sociālā pedagoga Ētikas kodeksu sociālā pedagoga profesionālajā darbībā, gan kā regulējošo robežu instrumentu, gan kā profesionāļa darbības atbalsta instrumentu, nepieciešams iesaistīt Ētikas kodeks apspriešanā pēc iespējas lielāku sociālās pedagoģijas profesijā iesaistītu personu loku. Viens no Sociālā pedagoga Ētikas kodeksa apspriešanas posmiem ir augstākās izglītības iestādes, kurās tiek sagatvoti un/vai metodiski atbalstīti sociālie pedagogi.
     2012.gada 12.janvārī LSPF nodeva apspriešanai izstrādāto Sociālo pedagogu Ētikas kodeksu četrām Latvijas augstākās izglītības iestādēm:
1) Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātei;
2) Liepājas Univeristātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātei;
3) Rēzeknes Augstskolas Izglītības un diziana fakultātei;
4) Vadības un sociālā darba augstskolai "Attīstība".
    
     Latvijā ir izveidojušās divas organizācijas, kuras pārstāv sociālo pedagogu profesionālās intereses nacionālajā līmenī. Viena no tām ir Latvijas Sociālo pedagogu federācija (LSPF), kas ir jaunpienācējs, un otra – Latvijas Sociālo pedagogu asociācija (LSPA), kurai ir pieredze un perspektīvas darba iestrādnes. Lai veidotu vienotu sociālā pedagoga profesijas attīstību un tēlu sabiedrībā abām organizācijām ir jāveidot cieša un atklāta sadarbība, lai risinātu aktuālos jautājumus par sociālo pedagogu profesionālo darbību. LSPA prezidente Inese Šteleke informēja, ka LSPA jau ir izstrādāts un apstiprināts savs Ētikas kodekss. Sadarbības ietvaros Sociālo pedagogu Ētikas kodeksa jautājums tiks pārrunāts divpusējās sarunās starp LSPF un LSPA. Pirmā tikšanās notiks jau 2012.gada 20.janvārī.

     LSPF Reģionālajām pārstāvniecībām līdz 2012.gada 12.februārim ir jāiesniedz savi priekšlikumi par izstrādāto Sociālo pedagogu Ētikas kodeksu, kas nodrošinās otro apspriešanas kārtu biedru vidū. Plānots, ka Sociālo pedagogu Ētikas kodeksu apstiprinās LSPF Kongresā pēc visu priekšlikumu apkopošanas un kodeksa apstiprināšanas Padomē.
Kategorija: Komisijas | Skatījumu skaits: 2012 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
avatar