Galvenie » 2012 » Augusts » 18 » Iesniegti priekšlikumi grozījumu projektam MK noteikumiem Nr.291 "Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem"
11:14
Iesniegti priekšlikumi grozījumu projektam MK noteikumiem Nr.291 "Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem"
     Latvijas Sociālo pedagogu federācijas (LSPF) Padome apstiprinājusi Sociālās politikas un likumdošanas komisija izstrādātos priekšlikumus Ministru kabineta noteikumiem Nr.291 "Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem". Sagatvotie priekšlikumi iesniegti Latvijas Republikas Labklājības ministrijai.
     LSPF priekšlikumi paredz stiprināt sociālā pedagoga profesiju un iekļaut sociālā pedagoga profesijas nepieciešamību institūcijās, kas sniedz sociālos pakalpojumus bērniem un jauniešiem papildinot 2., 40., 44., 48., 100/14.punktus un 2.4., 2.4.1., apakšpunktu.
     Sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās kā pakalpojumu sastāvdaļas ir izglītojošais darbs, kura nozīme arvien pieaug pierādot savu efektivitāti. Sociālais pedagogs ir apguvis sociālpedagoģiskā darba metodiku, pedagoģiskā darba metodiku, rehabilitācijas darba principus, terapijas elementus un neformālās izglītības metodes, tās pielieto, vadot izglītojošas un atbalsta individuālas un grupu nodarbības un/vai konsultācijas. Līdz ar to ir nepieciešams radīt iespēju arī sociālajiem pedagogiem, kuri strādā sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, celt profesionālo kvalifikāciju. Sociālo pakalpojumu sniegšanas jomā ir svarīgi uzlabot sociālo pakalpojumu kvalitāti un nostiprināt profesionāļu darbību robežas institūcijās, veicinot darbu specializāciju atbilstoši Eiropas pieredzei. LSPF sagatvotie priek;sklikumi paredz iespēju sociālajam pedagogam realizēt sociālpedagoģisko darbību sociāla rakstura institūcijās strādājot ar bērniem un jauniešiem.
Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1651 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/4
Komentāru kopskaits: 0
avatar