Galvenie » 2013 » Jūlijs » 18 » Igaunijas sociālie pedagogi pārņems LSPF pieredzi
11:48
Igaunijas sociālie pedagogi pārņems LSPF pieredzi
     Mūsdienu mobilitātes iespēju ietvaros, 2013.gada 18.jūlijā, Latvijas Sociālo pedagogu federācijas (LSPF) vadība pieņema Igaunijas Sociālo pedagogu savienības (Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühendus) uzaicinājumu. LSPF pārstāvji vienas dienas vizītē apmeklēja Igaunijas pilsētu Tartu. 
     LSPF Padomes priekšsēdētājs Kristaps KEIŠS, Padomes priekšsēdētāja 1.vietniece Iveta VĀVERE un Padomes priekšsēdētāja 2.vietniece Irina DMITRIJEVA prezentēja sociālo pedagogu profesijas attīstību Latvijā, LSPF darbības struktūru un organizāciju kā arī detalizētāk iepazīstināja ar iespēju piedalīties Starptautiskajā Sociālo pedagogu Vasaras akadēmijā, kas notiks Kurzemē. 
     Latvijas delegācijai bija iespēja iepazīties ar sociālo pedagogu darbu Igaunijā, kas tikai sāk attīstīties. Igaunijas izglītības iestādēs sociālo pedagogu finansē pašvaldības un tas nav pieejams katrā izglītības iestādē. Profesijai nav sava profesijas standarta. LSPF aktīvci iesaistās un sniedz profesionālu palīdzību Igaunijas sociālo pedagogu profesijas standarta izstrādē. Tāpat arī Igaunijas sociālie pedagogi izstrādās savu Ētikas kodeksu. Pašlaik viņiem ir sociālo darbinieku ētikas kodekss. Kā pozitīvs piemērs un Ētikas kodeksa izstrādes process tiks ņemts LSPF pieredzes piemērs. 
     Latvijas pārstāvji apmeklēja Tartu bērnu patversmi, Sieviešu patversmi, Krīžu centru vardarbībā cietušām sievietēm un viņu bērniem, iepazinās ar divu izglītības iestāžu darbu. Tāpat arī bija iespēja apmeklēt Tartu policiju; nodaļu, kas strādā ar vardarbībā (seksuālajā un fiziskajā) cietuājiem bērniem līdz pilngadības sasniegšanai; nodaļu, kurā strādā ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem (kārtības policijas prevences nodaļa). Sociālā pedagoga darba pamatā ir cieša sadarbība ar institūcijām un darbības koordinācija. 

     Latvijas Sociālo pedagogu federācijas un Igaunijas Sociālo pedagogu savienības sadarbība uzsākās 2013.gada 27.martā, kad Igaunijas pārstāvji piedalījās LSPF 3.Kongresā Rīgā. Turpinot uzsākto sadarbību Igaunijas sociālie pedagogi plāno piedalīties Starptautiskajā Sociālo pedagogu Vasaras akadēmijā, kas norisināsies šī gada 23., 24. un 25.augustā Kurzemē. 

Fotogrāfijas pieejamas šeit <<<SKATIES FOTO>>>

$MYINF_11$
Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1441 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 0
avatar