Galvenie » 2012 » Oktobris » 19 » Latvijas sociālie pedagogi iepazīstīstas ar sociālpedagoģisko praksi Lietuvā
12:50
Latvijas sociālie pedagogi iepazīstīstas ar sociālpedagoģisko praksi Lietuvā
    Šī gada 19. oktobrī LSPF biedru grupa no Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Rīgas – Zemgales reģioniem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvas pierobežas pilsētu Šauļiem. 
     Šauļos mūs sagaidīja Pedagoģijas un psiholoģijas atbalsta centra (turpmāk – PPA) vadošie speciālisti – sociālie pedagogi. Kopā ar centra speciālistiem draudzīgā atmosfērā pārrunājām kopīgās un atšķirīgās problēmas Latvijā un Lietuvā, kas saistītas ar sociālpedagoģisko darbu skolās. Centra speciālisti arī iepazīstināja ar sava darba specifiku un metodēm, kuras viņi izmanto darbā ar katru klientu.
     Pēc savstarpējas iepazīšanās, guvuši pirmos iespaidus, kopā ar centra PPA speciālistiem devāmies uz Šauļu Universitāti, kur studenti apgūst sociālā pedagoga specialitāti. Arī šeit varējām pārliecināties par to, ka augstskola sagatavo profesionālus speciālistus. Iepazināmies ar Universitātes darbības specifiku, pārrunājām turpmākās sadarbības iespējas. 
     Šauļu Sauletekio ģimnāzijā tikāmies ar pilsētas sociālo pedagogu Padomes pārstāvēm. Interesanti bija uzzināt, ka Padome palīdz risināt citiem kolēģiem sociālos gadījumus un dažkārt tikšanās visiem kopā šajā Padomē izvēršas par savdabīgu supervīziju. Lietuvas sociālo pedagogu darbs, protams, neatšķiras no sociālo pedagogu darba Latvijā, arī viņi risina tās pašas problēmas kā mēs un, tieši tāpēc, mēs labi sapratāmies, varējām dalīties savā pieredzē. Vairāk iezīmējās darba organizācijas un procesu atšķirības. 
     Pieredzes apmaiņas brauciena noslēgumā kopīgi ar Lietuvas kolēģiem apmeklējām nozīmīgu un vēsturisku šīs valsts vietu - Krusta kalnu. Pēc tam LSPF priekšsēdētājs Kristaps Keišs pateicās Lietuvas kolēģiem par iespēju dalīties pieredzē un laipno uzņemšanu, kā arī aicināja piedalīties kopīgās aktivitātēs Latvijā. Mājās atbraucām iespaidiem bagāti, mazliet noguruši, taču, neapšaubāmi, ieguvuši jaunu spēku darbam un savai profesionālajai izaugsmei. 
Tiekamies nākamajā braucienā! 

Raksti citās vietnēs: www.rezeknesnovads.lv 
Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1630 | Pievienoja: Irina_Dmitrijeva | Reitings: 5.0/3
Komentāru kopskaits: 0
avatar