Galvenie » 2014 » Aprīlis » 1 » LSPF biedri tiekas 4. Kongresā
16:06
LSPF biedri tiekas 4. Kongresā

Latvijas sociālo pedagogu federācijas (turpmāk LSPF) biedri 28. martā pulcējās 4. Kongresā, kura moto bija „Latvijas sociālo pedagogu vērtība – organizācijas biedri”. Pamatojoties uz LSPF Statūtu  7.1.p. „Kongress ir LSPF augstākā lēmējinstitūcija”, tāpēc klātesošie biedri balsoja par Padomes izvirzītajiem lēmumprojektiem.

Viens no nozīmīgākajiem brīžiem Kongresā bija LSPF karoga iesvētīšana ar Latvijas evanģēliski luteriskās baznīcas mācītāja Ivara Ciša doto svētību. Viņš uzsvēra sociālā pedagoga profesijas pamatvērtības – kalpot līdzcilvēkiem, vērtību un nozīmi.

Jau iepriekšējā gadā LSPF Padome lēma par nozīmīgu ieguldījumu sociālā pedagoga profesijas attīstībā Latvijā, piešķirt LSPF Godabiedra nosaukumu Zaigai Rudņickai. Pedagoģijas apakšnozares – Sociālā pedagoģija ieguvums ir Z. Rudņickas sarakstītās grāmatas „Sociālais pedagogs skolā” ar atkārtotu izdevumu, „Ģimeņu izglītība sociālajā pedagoģijā”, un vairākas publikācijas. Šajā Kongresā Z. Rudņicka pagodināja klātesošos LSPF biedrus un viesus ar savu klātbūtni, un novēlēja visiem izturību un veiksmi turpmākajā darbā.

Kā jau katru gadu, arī šajā Kongresā tika sveikti Labās prakses autori – Indra Čiževska un Iveta Upīte, kuras ar savu profesionālo pieredzi iepazīstināja pasākuma dalībniekus.

Savu emocionālo vēstījumu par iegūto LSPF organizētajās Vasaras akadēmijās sniedza Iveta Vāvere un  Dace Ābele. Ir notikušas jau divas Vasaras akadēmijas, Vidzemē un Kurzemē, bet šajā vasarā  visi kopā plānojam tikties zilo ezeru zemē -  Latgalē.

Kongresa vieslektore Latvijas Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa stāstīja par skolēnu sensoro uzvedību skolā - uzvedības traucējumu cēloņiem un praktiskiem risinājumu soļiem darbā ar bērniem, kuriem ir novērota autiska spektra uzvedība. Klātesošo dalībnieku uzdotie jautājumi lektorei, norādīja, ka interese par šīs problēmas risinājumiem ir pietiekami liela un nozīmīga.

Šajā Kongresā dalībniekiem bija iespēja piedalīties kādā no piedāvātajām meistardarbnīcām, kuras vadīja paši LSPF biedri no četriem Latvijas novadiem. Meistardarbnīcu dalībnieku atsauksmes norādīja, ka organizācijas biedri ir profesionāļi, kuri veic ne tikai sociālpedagoģisko darbu, bet var izglītot arī savus kolēģus, izmantojot dažādas darba formas un metodes, kas atbilst mūsdienu izglītošanas prasībām.

LSPF Padomes priekšsēdētāja 
1.vietniece I.Vāvere
2.vietniece I.Dmitrijeva

Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1547 | Pievienoja: Iveta_Vāvere | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
avatar