Galvenie » 2013 » Jūlijs » 10 » Paredz iespēju mazināt birokrātisko slogu NVO finansējuma saņemšanai
11:39
Paredz iespēju mazināt birokrātisko slogu NVO finansējuma saņemšanai
     2013.gada 10.jūlijā Latvijas Sociālo pedagogu federācijas Padomes priekšsēdētājs Kristaps KEIŠS piedalījās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta Sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē, kurā tika izskatīti seši darba kārtības jautājumi. 
     Darba kārtībā izskatīja jautājumu par NVO līdzdalību valsts pārvaldē, kas ir viens no būtiskākajiem NVO līdzdalības veidiem. Tas nodrošina NVO iespēju piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā valsts pārvaldē. Tika skatīti Memoranda teksta grozījumi un Memoranda īstenošanas padomes nolikuma gorzījumi, kas paredz uzlabot un veidot efektīvāku līdzdalības mehānismu uzlabojot Memoranda īstenošanas padomes darbu, kā arī Memoranda nozīmīgumu sabiedrībā. 
     Viens no darba kārtības jautājumiem bija par Memoranda padomes darba plāna apstiprināšanu 2013.-2016.gadam. Darba plāns ietver būtiskus NVO jautājumus - ES finansējums NVO, līdzdalība valsts pārvaldē, administratīvā sloga mazināšana ES finansējuma saņemšanai u.c. 


     Memoranda mērķis ir sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos visos līmeņos un stadijās valsts pārvaldē, tādējādi veicinot demokrātiskas valsts pamatelementa – pilsoniskās sabiedrības attīstību.
Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1332 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 0
avatar