Galvenie » 2013 » Augusts » 26 » Smieklu, laimes un pozitīvisma deva visam mācību gadam
10:37
Smieklu, laimes un pozitīvisma deva visam mācību gadam
     Lai uzkrātu enerģiju,  pozitīvas emocijas, darba sparu un vairotu iekšējo laimes devu, tuvojoties jaunajam mācību gadam, Baltijas valstu sociālie pedagogi, trīs dienu piedzīvojumā aizvadīja Starptautisko Sociālo pedagogu Vasaras akadēmiju Kurzemes pusē - Piltenē.
     Satraucoša tikšanās, atvērtība un draudzība virmoja jau ierašanās brīdī. Izsludinot Vasaras akadēmiju par atklātu un imatrikulējot reflektantus, atskanēja pirmais taures signāls. Latvijas Sociālo pedagogu federācijas priekšsēdētājs Kristaps Keišs aicināja visus sociālos pedagogus ļauties sapņiem, sapņot un noteikt sev mērķus, lai tiektos pēc tiem. Pie visu triju valstu karogiem, svinīgā solījumā, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sociālie pedagogi deva svinīgo zvērestu būt uzticīgi sev, uzlādēties ar smieklu devu, nerunāt un nedomāt par darbu, baudīt to, kas tiek piedāvāts, regulāri pārsteigt apkārt esošos. Turpinot iesākto tradīciju, ar jauniem elementiem tika papildināts 2012.gada Vasaras akadēmijas karogs. Ugunskura gaismas apmirdzēti sociālie pedagogi, cepot desiņas, mielojoties ar salātiem un citām uzkodām, dalījās stāstos par sevi, savu ceļu uz sociālā pedagoga pienākumu veikšanu.
     Taurei skanot, sākās otrā diena. Dalībnieki aši jo aši pulcējās gaitenī, lai dotos pirmajās brokastīs. Paēduši, enerģiju uzņēmuši, bija gatavi pilnvērtīgi atpūsties. Rīta aplī izkustoties un daloties iespaidos, Vasaras akadēmijas dalībnieki devās uz pirmajām darbnīcām. Zīda apgleznošana un plastilīna plastikas darbnīcas tik ļoti aizrāva ikvienu dalībnieku, ka pat pēc pusnakts, sarunu un smieklu pavadībā, darbi tika turpināti. Pēc garšīgajām pusdienām visi sakāpa mašīnās un devās uz Ventspili. Te nu ir tā plaši skandinātā Ventspils! Visiem dalībniekiem, īpaši igauņu viesiem, sajūsmu radīja redzētās raibu raibās govis - lielas un mazas. Bērtuļa tirdziņā piedzīvojām lielisku tirgošanos, gluži kā viduslaikos. Brauciens ar kuģīti "Hercogs Jēkabs" veda mūs pa Ventu gar Ventspils krastiem līdz pat jūras vārtiem. Pastaiga pa Brīvdabas muzeju līdz jūras krastam ļāva baudīt saulaino laiku un uzlādēt pozitīvās domas, veidot mērķus. Ventspils šaursliežu bānītis izved cilvēkus caur Ventspils skaistākajām vietām un lokomotīves radītā dūmu smaka liek atgriezties seno laiku noskaņās.
     Tajā pašā dienā tika iepazīta Latvija - caur latviešu dejām. Pedagoga vadībā visi dalībnieki apguva deju soļus un caur smiekliem, caur sajūsmu veidoja lieliskas deju kompozīcijas līdz pat spēku izsīkumam. Pēc tam devāmies iepazīt Igauniju! Braucot ar improvizēto vilcienu, visiem bija iespēja aplūkot Igaunijas nozīmīgākos vēsturiskos objektus, uzzināt par dažādu pilsētu tradīcijām un Igaunijas sociālo pedagogu darba vietām dažādās pilsētās. Dalībnieki labprāt baudīja dažādus Igaunijā ražotus kārumus. Lietuvas Republikas pārstāvji visus dalībniekus aicināja vairāk iepazīt Lietuvu! Iepazīstot Lietuvas valsts veidošanos, nozīmīgākos notikumus un cilvēkus, mielojoties ar tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem, bija iespēja uzzināt ko jaunu. Dalībnieki apguva lietuviešu dejas, rotaļas un dažādas dziesmas, kas visus dalībniekus vienoja kopības sajūtā.
     Vakara zalvēm skanot, tika dots starts nakts trasītei, kur sešos kontrolpunktos sociālos pedagogus sagaidīja Piltenes jaunieši. Draudzīgajām komandām bija jāpiedzīvo visdažādākie uzdevumi un pārbaudījumi - lelles meklēšana tumsā, bumbas mešana spainī, pakāpienu skaitīšana estrādē, puzles likšana, mēmais šovs, dziesmu dziedāšana un golfa spēlēšana. Ar sajūsmu pēc pusnakts visi dalībnieki dalījās iespaidos un emocionālajās sajūtās baudot siltu tēju ar gardajām uzkodām no dažādām valstīm.
     Klāt trešā diena - noslēgums! Visi dalībnieki aši jo aši pulcējās, lai dotos iepazīt teātra sportu. Iejūtoties dažādās lomās, dažādos stāstos un ļaujoties brīvai improvizācijai, tika piedzīvots satriecošs smieklu, sajūtu un emociju priekšnesums. Nākamajā nodarbībā dalībnieki iepazinās ar mērķu noteikšanu, pozitīvismu un laimes formulu. Sociālie pedagogi tika rosināti saskatīt iespējas sasniegt savus personīgos mērķus, tiekties uz laimi un veidot šo laimes ceļu - būt brīvam savās domās, savā rīcībā un neatkarīgām no apkārtējās pasaules negatīvisma.
     Svinīgajā noslēgumā, taurēm skanot, ar mantijām un izlaiduma cepurēm katrs dalībnieks, kurš sekmīgi absolvēja Vasaras akadēmiju, saņēma Latvijas sociālo pedagogu federācijas diplomu, kas apliecina, ka ir saņemts pietiekami daudz enerģijas, pozitīvisma devas un darba spēka, lai pilnvērtīgi spētu palīdzēt dažādām mērķa grupām savās darba vietās.
     Vasaras akadēmijas organizētāji un dalībnieki saka vislielāko paldies Ventspils novada Piltenes pašvaldībai par iespēju pavadīt   emocionāliem stāstiem piepildīto vakaru pie skaistās Piltenes estrādes, ugunskura liesmu pavadībā. Lielu paldies sakām arī mūsu atbalstītājiem par sagādāto malku Sia " M.S.R un partneri”,  Piltenes vidusskolas direktorei par iespēju nakšņot un izmatot telpas mūsu aktivitātēm, kā arī Sia " Osko” vadītājam Oskaram Gūtmanim par garšīgo torti un saimniecītei Marinai Gūtmanei, kura rūpējās par mūsu labsajūtu gatavojot garšīgo maltīti. Dāvanas abiturientiem sarūpēja AS Latvenergo un Eiropas Savienības māja Latvijā. Vadības un sociālā darba augstskolai "Attīstība” paldies par komfortablo nokļūšanu un mājupceļu.   
Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1300 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/4
Komentāru kopskaits: 1
avatar
1 iva2010 • 21:37, 15.09.2013
Prieks par sirsnību un jautrību visu acīs! smile
avatar