Galvenie » 2013 » Maijs » 3 » Sociālajiem pedagogiem savs Ētikas kodekss
18:56
Sociālajiem pedagogiem savs Ētikas kodekss
     Pēc vairāk gadu darba Latvijas Sociālo pedagogu federācijas 3.Kongresā ir apstiprināts Sociālo pedagogu Ētikas kodekss, kurš ir saistošs ikvienam Latvijas Sociālo pedagogu federācijas biedram un par ētisko ceļvedi var izmantot ikviens sociālā pedagoga profesijā strādājošais. 

    Ētika izstrādā cilvēka rīcības modeli un formulē pareizas uzvedības orientierus. Galvenais ētikas uzdevums ir sniegt atbildes uz jautājumu: „Kā man jārīkojas?” Saskaņā ar ētikas principiem cilvēka rīcībai jābūt saprātīgai un racionālai – proti, cilvēkam ir jābūt spējīgam pamatot savu rīcību un paredzēt tās sekas. Ētika māca, ka cilvēka rīcībai jāatbilst noteiktām vērtībām, tādām kā godprātība, pašcieņa, taisnīgums, drosme, uzticība, neatkarība. Galvenais ētikas kodeksa mērķis ir, nosakot ētiskas rīcības standartus, palīdzēt sociālajiem pedagogiem labi pildīt savu darbu. Tāpēc ētikas kodekss iekļaj tādas vērtības un principus, kuru ievērošana nodrošina kvalitatīvu, godprātīgu un atbildīgu sociālpedagoģisko darbu. 

     Sociālo pedagogu Ētikas kodekss ir pieejams sadaļas "Biedriem" apakšsadaļā "Metodiskie materiāli" un iespējams lejuplādēt šeit <<<LEJUPLĀDĒT>>>
Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1573 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
avatar