Galvenie » 2014 » Maijs » 26 » Sociālo pedagogu Savienības seminārs Tartū
12:35
Sociālo pedagogu Savienības seminārs Tartū

LSPF pārstāvji tiekas ar Igaunijas kolēģiem

Pēc Igaunijas sociālo pedagogu Savienības vadītājas Lea Voltri aicinājuma 23.maijā uz Tartu devās LSPF Padomes priekšsēdētāja 1. vietniece Iveta Vāvere un LSPF biedrs, Cēsu pilsētas pamatskolas sociālais pedagogs Iveta Freivalde, lai piedalītos Igaunijas sociālo pedagogu Savienības rīkotajā seminārā.

Uz semināru bija ieradušies 50 sociālie pedagogi no visas Igaunijas. Igaunijas sociālo pedagogu Savienības vadītāja Lea Voltri  semināra sākumā uzsvēra tikšanās mērķi – Lai nostiprinātu sociālā pedagoga profesijas statusu valstī, nepieciešams sagatavot Igaunijas sociālo pedagogu Profesijas standartu. Igaunijā sociālā pedagoga speciālistus sagatavo no 2002 gada. Šobrīd sociālā pedagoga  profesionālo bakalaura programmu var apgūt Tartu Universitāte, kā arī, gan profesionālo bakalaura, gan maģistra programmu var apgūt Tallinas Universitātē.

Seminārā tika dots vārds Igaunijas Izglītības un Zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvei Tiinai Kivirandei, kura uzsvēra sociālā pedagoga kā resursa nozīmīgumu daudzu sociālo problēmu risināšanā, taču šobrīd Ministrijai nav iespēju nodrošināt finansējumu sociālo pedagogu atalgojumam.

Lai sagatavotu priekšlikumus iesniegšanai IZM, tika organizēts grupu darbs „Sociālā pedagoga mācību prakse: Kas? Kam? Kāpēc? Kā?” Semināra otrajā daļā visi dalībnieki diskutēja par izvirzītajiem priekšlikumiem.

Psihologs Tonu Jurgens uzsvēra sociālā pedagoga un psihologa sadarbības nozīmīgumu, norādot katra speciālista veicamās funkcijas un uzdevumus strādājot vienā komandā.

Interesanti bija uzzināt par sociālā darbinieka kā bērnu tiesību aizsardzības speciālista un sociālā pedagoga starpnieka/ koordinatora funkcijām.

Jogevamaa Ģimnāzijas sociālais pedagogs Silja Piir dalījās savā darba pieredzē un skaidroja savu sadarbības modeli ar citiem speciālistiem.

Igaunijas sociālo pedagogu aktualizētās tēmas seminārā norādīja, ka ir pietiekami daudz nozīmīgu darbu jāpaveic, lai nostiprinātu Sociālā pedagoga profesijas statusu valstī. Lai būtu saprotamas sociālā pedagoga darba funkcijas un uzdevumi ne tikai pašiem profesionāļiem, bet arī viņu darba devējiem, sadarbības partneriem un sabiedrībai, nepieciešams izstrādāt Sociālā pedagoga Profesijas standartu.

Novēlam Igaunijas kolēģiem izturību, veiksmi un iespēju saņemt atbalstu un sapratni no attiecīgām valsts institūcijām šajā nozīmīgajā procesā.

LSPF Padomes priekšsēdētāja 1.vietniece I.Vāvere

Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1354 | Pievienoja: Iveta_Vāvere | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 1
avatar
1 Kristaps_Keišs • 14:10, 27.05.2014
Paldies Ivetām smile Godam pārstāvat LSPF un Latvijas sociālos pedagogus. Gribēju uzslavēt mūsu visu kopējo darbu. Igaunijas kolēģiem nodevām LV SP prof.stand. ka paraugu viņu profesijas standarta izstrādei. Paldies irinai, kur atbildīgi iztulkoja kolēgiem uz krievu val. Cerēsim, ka viņi tiks pie sava prof.stand. smile

Tervitused eestlased! (ceru, ka google.lv translate pareiz tulko biggrin )
avatar