Galvenie » 2014 » Marts » 16 » Tiekas Kurzemes RP biedri
19:34
Tiekas Kurzemes RP biedri

Pirms kārtējā LSPF Kongresa kopā sanāca arī Kurzemes RP biedri, lai pārrunātu jautājumus par LSPF biedru piederību organizācijai un sociālā pedagoga statusu labklājības un izglītības sistēmās

Svarīgākie ieguvumi esot par organizācijas biedru tika minēti: drošības un kopības sajūta, pieeja dažādiem metodiskajiem materiāliem, regulāra informācijas apmaiņa par dažādiem aktuāliem jautājumiem, tiesības izteikt savu viedokli un aktīvi darboties organizācijas izvirzīto mērķu sasniegšanā.

Grupu darbā biedri aktīvi diskutēja par sociālā pedagoga, kā profesionāļa, ieguvumiem un zaudējumiem atrodoties izglītības vai  labklājības sistēmās.

 Galvenie ieguvumi atrodoties izglītības sistēmā tika minēti: 30 stundu darba nedēļa; iespēja iegūt kvalitātes pakāpes; atsevišķās pašvaldībās ir veselības apdrošināšanas polises; sociālais pedagogs ir sava darba plānotājs; 2 mēnešus apmaksāts atvaļinājums. Negatīvās iezīmes strādājot šajā sistēmā ir nenoteiktais finansētājs, jo kā atbalsta personāls nav minēts MK noteikumos 1616, kā rezultātā atsevišķās izglītības iestādēs sociālais pedagogs tiek tarificēts kā tehniskais darbinieks; atalgojums un darba likmi nosaka izglītības iestādes vadītājs; dažkārt izglītības iestādes vadītājiem nav vēlmes izprast sociālā pedagoga kā profesionāļa darbību, liekot tam pildīt neatbilstošus darba pienākumus.

Kā ieguvumus atrodoties labklājības sistēmā, klātesošie biedri minēja: lielāka informācijas pieejamība; daudz lielāks atalgojums; operatīvāka un efektīvāka starpinstitucionālā sadarbība problēmu risināšanā. Kā zaudējumi tiek minēti: atvaļinājums ir vienu mēnesi, pamatojoties uz likumdošanu sociālajam pedagogam ir jāpārkvalificējas.

Kopsapulces dalībnieki secināja, ka par šiem jautājumiem jāturpina diskutēt visos reģionos arī turpmāk.

Kopsapulces otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja darboties ar plastilīnu nodarbības vadītājas I. Sahmanovas vadībā. Iegūtās pozitīvās sajūtas deva stimulu turpmākajam darba cēlienam un jauku atpūtu.

 

Padomes priekšsēdētāja 1 vietniece
Iveta VāvereKategorija: Reģionālās pārstāvniecības | Skatījumu skaits: 1693 | Pievienoja: Iveta_Vāvere | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
avatar