Galvenie » 2014 » Augusts » 26 » Starptautiskā Sociālo pedagogu Vasaras Akadēmija
20:26
Starptautiskā Sociālo pedagogu Vasaras Akadēmija

Aizritējusi LSPF 3.Starptautiskā Sociālo pedagogu Vasaras Akadēmija

Ir aizvadītas trīs notikumiem bagātas Latvijas sociālo pedagogu federācijas rīkotās Vasaras Akadēmijas dienas, kuras notika Aglonas novadā  Cirsīšu ezera ielokā pie dabas.

 Atkalredzēšanās prieks un jaunu kolēģu piepulcēšanās radīja sirsnīgām sarunām bagātu kopā pavadītu laiku. Jau pirmajā vakarā lietuviešu kolēģe Ilona Atkočaitene tik ļoti visus dalībniekus ieinteresēja ar savu pieredzi darbā ar vecākiem, ka sarunas un diskusijas, ugunskura  liesmu gaismā, turpinājās līdz  pat pusnaktij.

23. augusta diena iesākās ar svinīgu noskaņojumu, jo klātesošie Vasaras Akadēmijas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sociālie pedagogi sadevās rokās, lai nosvinētu Baltijas ceļa 25 gadadienu. Dziedot dziesmu „Atmostas Baltija”, ko viesi – Lietuvas un Igaunijas sociālie pedagogi mēģināja dziedāt katrs savā valodā, un, veidojot  katras valsts karogu no baloniem, tika pieminēts mūsu valstīm tik nozīmīgais  vēsturiskais laiks.

Diena turpinājās  ar dažādām aktivitātēm, kuras papildināja mūsu zināšanas gan par dažādām zāļu tējām, gan, apgūstot prasmi siet sieru, ko pēc tam arī karstu gardi baudījām.

Dienas vidū Vasaras Akadēmiju apciemoja latgaliešu dziesminieces, kuras ar savu dziedāšanu un tautas instrumentu spēli visus dalībniekus  aizrāva jautrās rotaļās un dejās. Kopīgi no visas sirds dziedājām jau sen zināmas un mīļas latgaliešu tautasdziesmas.

Lielu interesi un aizrautību Vasaras Akadēmijas dalībniekos izraisīja dēlīšu dedzināšana un dekupāža, tā izveidojot  jaukus mākslas darbus, ko katrs paņēma sev līdzi.

Priecājāmies, ka arī laika apstākļi ļāva mums baudīt braucienu ar plostu pa Cirsīšu ezeru uz Upursalu.  Pēc brauciena ar plostu visi devāmies uz Aglonas baziliku, par kuras vareno esību bija pārsteigti tie kolēģi, kuri šo vietu nekad nebija apmeklējuši.

Vakars noslēdzās ar iegūtām jaunām zināšanām par skaistumlietu pagatavošanu no dabas materiāliem. Vakara lietus, zibens un pērkons  mūs sapulcināja vienā no kempinga mājiņām, kurā savas dziesmas mums dziedāja gan lietuviešu, gan igauņu kolēģi. Vakars tika pavadīts ar smiekliem, jautriem stāstiem un atmiņām par dažādiem dzīves notikumiem.

Svētdienas rīts mūs sagaidīja ar sauli debesīs, putnu dziesmām un mežam tik raksturīgo mieru. Rīta apļa aktivitāte lika mums apzināties savus iekšējos resursus, pārdomāt lietas no kurām būtu jāatbrīvojas,  vai tieši otrādi – jātver, lai dzīve kļūtu harmoniskāka un pozitīvām emocijām piepildītāka. Nodarbībā ar krāsaino sāli mēs apzinājāmies savu tā brīža noskaņojumu un garastāvokli.

Jau trešo gadu Vasaras Akadēmijas dalībnieki papildina  „Sajūtu karogu” ar savu tā brīža sajūtu un emociju atspoguļojumu zīmējumā, tā tas notika arī šoreiz.

 Vasaras akadēmija noslēdzās ar svinīgu apli kurā gan latviešu, gan igauņu, gan lietuviešu kolēģi izteica novēlējumus turpmākajam darbam un dzīvei.

Lielu, lielu paldies visi Vasaras Akadēmijas dalībnieki saka Lidijai un Ļenai par visiem tiem pārsteigumiem, ko viņas sagādāja – par latgaliešu stilā klātajiem brokastu, pusdienu un vakariņu galdiem, par sirsnīgiem atvadu vārdiem un līdzi iedoto ceļamaizi – latgaliešu kūpinātas gaļas maizītēm un gardo ābolu pīrāgu, par radīto mieru un pozitīvajām emocijām.

Lielu paldies vēlamies pateikt arī LSPF Latgales RP koordinatorei Inārai Trokšai par atsaucību un ieguldīto darbu Vasaras Akadēmijas programmas izveidē  un pasākuma nodrošināšanā.

Novēlam Jums spēku un izturību jaunajā mācību gadā!

LSPF Padomes priekšsēdētāja 1.vietniece I.Vāvere,  2.vietniece I. Dmitrijeva

Fotogrāfiju galerija

Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1312 | Pievienoja: Iveta_Vāvere | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
avatar