Galvenie » 2013 » Jūlijs » 23 » Vecāki ārzemēs, bērns zog un lieto zālīti
08:55
Vecāki ārzemēs, bērns zog un lieto zālīti
     Vecāki aizbrauc, lai redzētu savus bērnus laimīgus, bet bērns... gaidītās laimes vietā jūtas vientuļš, sāk zagt, , lietot zālīti, nesaņem atbalstu. Apstākļu spiesti daudzi vecāki dodas darba meklējumos ārpus Latvijas. Biežākie galapunkti - Īrija, Anglija, Vācija. Aizbraukšanas iemesls ir viens - nodrošināt ar iztiku sevi un savu ģimeni, paēdināt bērnus, sagatavot skolai, redzēt prieku ka bērns ir laimīgs un smaidīgs. Viens vecāks vai abi ir devušies prom, bet bērns paliek Latvijā! Šādus stāstus mēs dzirdam bieži. Nosodīt vai palīdzēt? 
     Vecāki pieņem smagu un grūtu lēmumu atstājot bērnu vienu, liedzot iespēju pateikt arlabunakti, redzēt kā bērns iemieg, palīdzēt viņam mācībās, kopā pavadīt brīvo laiku un sniegt atbalstu un gudrību, kas nepieciešams padoms. 
     2013.gada 23.jūlijā Latvijas Sociālo pedagogu federācijas Padomes priekšsēdētājs Kristaps Keišs aicināja uz kopīgu sarunu portāla mammamuntietiem.lv projekta vadītāju Ingu Akmentiņu - Smildziņu. Sarunas laikā aktualizēja jautājumu par bērniem, kuri palikuši Latvijā un viņu vecākiem, kuri nopelna iztikai nepieciešamos līdzekļus ārpus valsts robežām. Tika apskatīta fiziskās kontakta trūkuma negatīvā ietekme uz bērnu un viņa attīstību, kā arī juridiskie aspketi - vai vecāki parūpējas un nokārto nepieciešamās formalitātes savas pašvaldības bāriņtiesā, lai Latvijā būtu persona, ka aizsargās viņu bērnu un parūpēsies par viņa labklājību. Tāpat tika apskatīts sociālpedagoģisko problēmu loks, kas veidojās šiem bērniem atrodoties izglītības iestādē. Visbiežāk vecāku tuvums izraisa vēlmi pašpārliecināts un pievērst uzmanību. nereti, uzmanības pievēršanai izmantojot destruktīvus veidus - agresivitāti pret vienaudžiem, zagšanu un pievēršanos atkarību izraisošo vielu lietošanai, tā saucamajai legālajai zālītei. Dusmas, ka nav vecāku atbalsta, tiešā kontakta izrāda ar agresiju. Kad nepietiek līdzekļu pārtikai, tad sāk zagt lielveikalos, lai varētu paēst, kaut vienu reizi dienā. Aizmirsties par skumjām un mammas ar tuvības trūkumu palīdz legālā zālīte. 
     Lai risinātu sabiedrība aktuālo bet nepietiekami izpētīto sociālpedagoģisko problēmu sarunā iesaistītās puses vienojās par kopīgu sadarbību, lai risinātu sociālpedagoģisko problēmu apburtā loka problēmas. Viens no risinājumiem ir speciālistu apmācība, lai apgūtu teorētiskas un praktiskas darba metodes darbā ar specifisko mērķa grupu. Darbs tiks sākts pie vienota sociālā portreta izstrādes nacionālajā līmenī, lai apzinātos problēmas nopietnību un apmērus visā Latvijā. 

Foto: http://cached.imagescaler.hbpl.co.uk/


Kategorija: Vispārīgs | Skatījumu skaits: 1561 | Pievienoja: Kristaps_Keišs | Reitings: 5.0/2
Komentāru kopskaits: 0
avatar